Opublikowano:

Damskie obuwie zdrowotne

damskie obuwie zdrowotne

Damskie obuwie zdrowotne

Obuwie zdrowotne powstało z myślą o potrzebach osób z różnego rodzaju dolegliwościami stóp, takimi jak haluksy, palce młotkowate, płaskostopie poprzeczne i podłużne, obrzęki, zmiany reumatoidalne, czy stopa cukrzycowa. Odpowiednio dopasowane buty przyczyniają się bowiem do zmniejszenia objawów bólowych związanych z dolegliwością, chronią stopę przed pogłębieniem się wady, a także zwiększają skuteczność terapii i skracają czas rehabilitacji.

Obuwie zdrowotne dla kobiet

Obuwie zdrowotne jest często polecane przez lekarzy i specjalistów – szczególnie osobom dotkniętym różnego rodzaju schorzeniami, a także po przebytych urazach i operacjach. Producenci obuwia zdrowotnego zwracają szczególną uwagę na wysoką jakość proponowanych produktów. Obuwie zdrowotne damskie wykonane jest najczęściej z najwyższej jakości materiałów: naturalnej skóry, owczej wełny, miękkiej pianki skutecznie amortyzującej wstrząsy. Proces powstawania obuwia zdrowotnego jest ściśle nadzorowany przez grupę specjalistów, dbających o odpowiednie parametry każdego buta, dopasowane do fizjologicznego kształtu stopy. Lekkie i elastyczne obuwie zdrowotne w połączeniu z wkładkami ortopedycznymi to gwarancja wygody na co dzień.

Obuwie dla kobiet z haluksami

Haluksy to dość częsty problem, zwłaszcza wśród kobiet. Szacuje się, że przypadłość ta dotyczy ponad połowy pań, które ukończyły 50 rok życia. Jest to schorzenie, dla którego postały specjalistyczne serie obuwia zdrowotnego, mające za zadanie przyniesienie ulgi i zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego deformacją. Przyczyn powstawania haluksów jest wiele – od predyspozycji genetycznych, przez otyłość i siedzący tryb życia, aż po noszenie nieodpowiedniego obuwia. Skutecznym rozwiązaniem na nieprzyjemne dolegliwości w postaci bólu, ucisku, obtarć, odcisków jest noszenie odpowiednio wyprofilowanego obuwia oraz wkładek ortopedycznych. Dobrze dopasowane buty zdrowotne damskie na haluksy powinny być wykonane z miękkiej skóry oraz posiadać szerokie noski. Miękkie buty medyczne stanowią także doskonałą profilaktykę dla osób z obciążeniem genetycznych lub płaskostopiem poprzecznym, będącym jedną z przyczyn powstawania haluksów.

Odpowiednio dobrane obuwie to podstawa zdrowia stóp, a także całego układu kostnego w ciele. Wśród obuwia zdrowotnego wybrać można przeróżne produkty – zarówno odpowiednie na lato, jak i zimę. Wykonane z wysokiej jakości materiału buty zapewniają odpowiednie ułożenie stopy, a tym samym rozłożenie ciężaru ciała.